Jesteś tutaj

Koszulka z podpisem Natalii Partyki, piłka z autografem Marcina Gortata, dyplomy, puchary i szkolne kroniki - takie i inne przedmioty znalazły się na wystawie sportowej w nowej Hali.

- Kiedy ja chodziłem do tej szkoły, czasem trzeba było dać woźnemu paczkę papierosów, żeby pozwolił skorzystać z sali gimnastycznej. Teraz Hala jest bardziej dostępna dla uczniów - mówił burmistrz Tadeusz Garaj podczas uroczystości otwarcia nowej Hali.

Porwali człowieka pod hrubieszowskim supermarketem - spokojnie, to tylko "ukryta kamera".

 - To tak jak na weselu: ludzie się napiją, zabawią, zatańczą, wyjeżdżają ze wspaniałymi wspomnieniami, a potem przychodzi proza życia (...) Tak samo jest z rządem - mówił Janusz Palikot w Hrubieszowie.

Do piosenki nakręcony będzie również "szybki videoklip" przy ulicy Prostej.

Reginald Kawalec jest nowym przewodniczącym RM. Zastąpił odwołanego wcześniej Eugeniusza Paczałę.

Przewóz roweru w pociągu będzie kosztował 1 zł. Ta oferta potrwa 1 tydzień i dotyczy pociągów Przewozów Regionalnych.

Przyjdź do HDK i zobacz wystawę: "XV prezentacje młodych". Na zachętę zamieściliśmy garść fotek z tej galerii zdjęć.

To historyczne wydarzenie dla Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie - uroczyste otwarcie nowej hali sportowej. 

Gdzie znajdowały się tzw. hrubieszowskie sukiennice? Skąd dawna ulica Browarna wzięła swoją nazwę? Na te i wiele innych pytań odpowiadał regionalista Łukasz Krawczyk podczas spotkania, które odbyło się 10 września br. w HDK.

"Kolorowy świat" - wystawa barwnych prac w Bibliotece Pedagogicznej. Zobacz naszą galerię zdjęć.

Karkołomne ewolucje z wykorzystaniem samochodów i motocykli to specjalność grupy kaskaderów, która odwiedziła Hrubieszów i 10 września wystąpi na stadionie HOSiR.

Czym inspirowali się twórcy pasiaków? Różnymi formami otaczającej nas przyrody. np. ułożeniem pól.

Gmina Mircze doczekała się własnej panoramy na znanym lubelskim wortalu.

"Spektakl wygląda jak spotkanie trupów. Aktorzy z twarzami pomalowanymi na biało, z sinymi ustami i strugami zaschniętej krwi..." (z recenzji Marty Bryś). Kontrowersyjne przedstawienie obejrzysz w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Janusz Palikot pojawił się w hrubieszowskim Parku Miejskim. Można było dostać darmowy egzemplarz książki "Kuchnia Palikota. Sposób na sukces". Zobacz zdjęcia:

http://www.hrubieszow.info/ph/pali

Pochodzą z Hrubieszowa, a nagrywają w Warszawie. Zobacz nowy teledysk grupy Rapu Wschodnia Strona pod tytułem: "I jedziemy..."

Kolejne zwycięstwo Unii Hrubieszów - tym razem nasza drużyna pokonała Olimpię Miączyn.

Zajęcia plastyczne, orkiestry dętej czy spotkania seniorów - 8 września Hrubieszowski Dom Kultury zakończył sezon wakacyjny. Zobacz aktualny harmonogram zajęć.

W tym roku podczas Narodowego Czytania Polacy zagłębiają się w lekturze "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Zobacz zdjęcia z tej akcji zrobione w hrubieszowskim Parku Miejskim.

Jak bezpiecznie surfować w Internecie? "Sieciaki na wakacjach" to niezwykła impreza zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Czerniczynie.

Karkołomne ewolucje na motocyklach, jazda samochodami na dwóch kołach czy jazda z płonącym człowiekiem - zobacz show, jakiego jeszcze w Hrubieszowie nie było.

Rozstrzygnięcie konkursów na "Babę i Chłopa 2014" czy "Najładniejszy Wieniec Dożynkowy" to tylko niektóre z atrakcji Dożynek w Kosmowie.

Uroczystości na cmentarzu wojennym w Hrubieszowie upamiętniały 75 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Na miejscu pojawili się niezwykli goście.

Wakacje skończyły się na dobre - zobacz, jak uczniowie i nauczyciele z hrubieszowskiej "Jedynki" przywitali nowy rok szkolny.

Zamojskie Spotkania z Fantastyką to trzydniowy konwent, który zrzesza wielbicieli szeroko pojętej fantastyki. Motywem przewodnim tegorocznej edycji imprezy jest walka dobra ze złem.

"Oni tworzyli potęgę hrubieszowskiej lekkoatletyki w latach 1970 - 1985" - taką wystawę będzie można zobaczyć od 26 września br.

W związku z tym, że wybory są coraz bliżej, premier Donald Tusk podpisał rozporządzenie zawierające kalendarz wyborczy. Dla mieszkańców Hrubieszowa oczywiście najważniejszą datą będzie 16 listopada br. Wtedy wybiorą nowe władze samorządowe.

W programie Pikniku przewidziano m.in. występ gościa specjalnego z Fundacji Sztukmistrze oraz konkurs "Czas na talent".

Przybysze z przeszłości pojawią się w 8 historycznych miejscach naszego miasta. Odnalezienie tych punktów będzie pierwszym celem dla uczestników gry.

Od rana na ulicach Hrubieszowa widać tłumy młodych, odświętnie ubranych osób. Dzisiaj zaczął się rok szkolny 2014/2015.

Myjnia AutoBłysk jest otwarta od 29 sierpnia. Zobacz zdjęcia:

http://www.hrubieszow.info/ph/myjnia

Odblaski będą obowiązkowe dla wszystkich pieszych bez względu na wiek.

To tutaj przez dłuższy czas trwał słynny protest rolników przeciwko działaniom koncernu Chevron. Poszło o poszukiwania gazu łupkowego. Rolnicy wygrali. Teraz odbędą się tutaj Światowe Dni Pokoju.

 

 

1 września br. mija 75 lat od napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. Zobacz program obchodów tej uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć:

http://www.hrubieszow.info/ph/AGD

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

 

Kontrola własnego ciała i psychiki czy nabywanie umiejętności realnej walki to tylko niektóre zalety uczestniczenia w zajęciach karate.

Jeśli tak, to jak najszybciej wypełnij zgłoszenie. Wolontariusze będą ratować zabytkowy cmentarz w miejscowości Husynne. Organizator zapewnia wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie i zwrot kosztów podróży.

Kursy obejmują m.in. odławianie bezdomnych zwierząt czy kucharz małej gastronomii. Sprawdź, czy spełniasz warunki, żeby w nich uczestniczyć.

Wystawa płodów rolnych, sprzętu rolniczego czy konkurs na "Babę i Chłopa 2014" to tylko niektóre atrakcje przewidziane w programie Dożynek w Kosmowie. 

Przejrzyj aktualne oferty zatrudnienia z Urzędu Pracy.

Gmina wiejska Hrubieszów zajęła 119 miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się gmin w Polsce. Wynik jest całkiem dobry, ponieważ cały ranking obejmuje prawie 2,5 tys. gmin. Znacznie gorzej wypadła nasza gmina miejska.

"Koncert z łezką" - już 7 września w HDK będzie można usłyszeć przeboje gwiazd srebrnego ekranu: Ordonki, Bodo, Żabczyńskiego, Dymszy i innych.

Burmistrz Tadeusz Garaj pozywa do sądu Urząd Miasta i wygrywa. Tygodnik Zamojski nagłaśnia sprawę, a burmistrz zamieszcza w Internecie specjalne oświadczenie. 

Show me your HRUBIESZOW! - jeśli jeszcze nie widziałeś profilu tej grupy na Facebooku, to zapraszamy do odwiedzenia tej strony. Znajdziesz tutaj wiele zdjęć związanych z Hrubieszowem zamieszczanych przez prywatne osoby.

Przyjdź na spotkanie z założycielem Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Czy grupa inwestorów z Hiszpanii kupi PKS Hrubieszów? 

Jak budowa obwodnicy wpływa na życie okolicznych mieszkańców? Czy na Deptaku powstanie fontanna? Obejrzyj 14 wydanie Wiadomości Hrubieszow.TV.

Bar znajduje się na parkingu obok Stokrotki przy ul. Piłsudskiego. Zdjęcia znajdziesz w dziale fotorelacje:

http://www.hrubieszow.info/ph/bar

Budowa Deptaka idzie do przodu. Coraz bliżej do końca przetargu na budowę fontanny, a na razie brukowany plac świetnie sprawdza się jako parking.

Sklep Kawa Herbata Tytoń jest otwarty od tygodnia - zobacz zdjęcia.

Przez dłuższy czas spacerowanie po Parku było utrudnione, bo trwały prace rewitalizacyjne. Sprawdziliśmy, jak wygląda to miejsce po zmianach.

Fotografie, dokumenty, wspomnienia i zapiski z dawnych lat - archiwum w MBP gromadzi takie materiały i informacje dla przyszłych pokoleń. Będzie można je również zobaczyć podczas listopadowej wystawy.

Galerię zdjęć znajdziesz w dziale fotorelacje:

http://www.hrubieszow.info/ph/stas

Strony