Jesteś tutaj

Przybysze z przeszłości pojawią się w 8 historycznych miejscach naszego miasta. Odnalezienie tych punktów będzie pierwszym celem dla uczestników gry.

Od rana na ulicach Hrubieszowa widać tłumy młodych, odświętnie ubranych osób. Dzisiaj zaczął się rok szkolny 2014/2015.

Myjnia AutoBłysk jest otwarta od 29 sierpnia. Zobacz zdjęcia:

http://www.hrubieszow.info/ph/myjnia

Odblaski będą obowiązkowe dla wszystkich pieszych bez względu na wiek.

To tutaj przez dłuższy czas trwał słynny protest rolników przeciwko działaniom koncernu Chevron. Poszło o poszukiwania gazu łupkowego. Rolnicy wygrali. Teraz odbędą się tutaj Światowe Dni Pokoju.

 

 

1 września br. mija 75 lat od napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. Zobacz program obchodów tej uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć:

http://www.hrubieszow.info/ph/AGD

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

 

Kontrola własnego ciała i psychiki czy nabywanie umiejętności realnej walki to tylko niektóre zalety uczestniczenia w zajęciach karate.

Jeśli tak, to jak najszybciej wypełnij zgłoszenie. Wolontariusze będą ratować zabytkowy cmentarz w miejscowości Husynne. Organizator zapewnia wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie i zwrot kosztów podróży.

Kursy obejmują m.in. odławianie bezdomnych zwierząt czy kucharz małej gastronomii. Sprawdź, czy spełniasz warunki, żeby w nich uczestniczyć.

Wystawa płodów rolnych, sprzętu rolniczego czy konkurs na "Babę i Chłopa 2014" to tylko niektóre atrakcje przewidziane w programie Dożynek w Kosmowie. 

Przejrzyj aktualne oferty zatrudnienia z Urzędu Pracy.

Gmina wiejska Hrubieszów zajęła 119 miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się gmin w Polsce. Wynik jest całkiem dobry, ponieważ cały ranking obejmuje prawie 2,5 tys. gmin. Znacznie gorzej wypadła nasza gmina miejska.

"Koncert z łezką" - już 7 września w HDK będzie można usłyszeć przeboje gwiazd srebrnego ekranu: Ordonki, Bodo, Żabczyńskiego, Dymszy i innych.

Burmistrz Tadeusz Garaj pozywa do sądu Urząd Miasta i wygrywa. Tygodnik Zamojski nagłaśnia sprawę, a burmistrz zamieszcza w Internecie specjalne oświadczenie. 

Show me your HRUBIESZOW! - jeśli jeszcze nie widziałeś profilu tej grupy na Facebooku, to zapraszamy do odwiedzenia tej strony. Znajdziesz tutaj wiele zdjęć związanych z Hrubieszowem zamieszczanych przez prywatne osoby.

Przyjdź na spotkanie z założycielem Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Czy grupa inwestorów z Hiszpanii kupi PKS Hrubieszów? 

Jak budowa obwodnicy wpływa na życie okolicznych mieszkańców? Czy na Deptaku powstanie fontanna? Obejrzyj 14 wydanie Wiadomości Hrubieszow.TV.

Bar znajduje się na parkingu obok Stokrotki przy ul. Piłsudskiego. Zdjęcia znajdziesz w dziale fotorelacje:

http://www.hrubieszow.info/ph/bar

Budowa Deptaka idzie do przodu. Coraz bliżej do końca przetargu na budowę fontanny, a na razie brukowany plac świetnie sprawdza się jako parking.

Sklep Kawa Herbata Tytoń jest otwarty od tygodnia - zobacz zdjęcia.

Przez dłuższy czas spacerowanie po Parku było utrudnione, bo trwały prace rewitalizacyjne. Sprawdziliśmy, jak wygląda to miejsce po zmianach.

Fotografie, dokumenty, wspomnienia i zapiski z dawnych lat - archiwum w MBP gromadzi takie materiały i informacje dla przyszłych pokoleń. Będzie można je również zobaczyć podczas listopadowej wystawy.

Galerię zdjęć znajdziesz w dziale fotorelacje:

http://www.hrubieszow.info/ph/stas

Fotki z różnych fragmentów budowy obwodnicy - zapraszamy do działu fotorelacje:

http://www.hrubieszow.info/ph/obw

Fotorelację z imprezy znajdziesz pod linkiem:

http://www.hrubieszow.info/ph/stunt

13 sierpnia odwiedziliśmy Transgraniczne Centrum Informacji Turystycznej. Przeczytaj, ilu turystów każdego dnia przychodzi tutaj zasięgnąć informacji o naszym regionie, o co najczęściej pytają oraz kto może darmowo wypożyczyć rower.

Zobacz akrobacje na motocyklach i innych pojazdach - już w tą sobotę na stadionie HOSiR.

Jak długo trwa przejazd całą ul. Nową w kierunku Gródka? Jak trafimy na dobry moment, to parę minut. W najgorszym przypadku 20 minut albo i dłużej.

Budynek przy ul. Staszica jest już po częściowej rozbiórce:

http://www.hrubieszow.info/ph/stasz

Transgraniczna Trasa Turystyczna to prawdziwa gratka dla wielbicieli dwóch kółek. Zobacz fotki z fragmentu tej trasy w Gródku.

Chcieliśmy sprawdzić, czy naprawione lunety wróciły już na swoje miejsce. Niestety, jeszcze ich nie ma. Przy okazji zrobiliśmy parę fotek pociągowi przejeżdżającemu w oddali:

http://www.hrubieszow.info/ph/poc

Wybierasz się na któreś z lubelskich kąpielisk? Sprawdź, czy nie ma tam zakazu kąpieli.

O tym śledztwie pisaliśmy 3 miesiące temu. Do jakich wniosków doszli śledczy?

Krzysztof Czarski w latach 70-tych wykonał serię ciekawych zdjęć Hrubieszowa. 13 sierpnia fotograf spotka się z mieszkańcami naszego miasta.

Odwiedziliśmy bajkową krainę w Moroczynie. Zobacz naszą fotorelację:

http://www.hrubieszow.info/ph/kraina

Przeczytaj, jakie przeżycie miał poseł z Hrubieszowa i do czego zachęca wszystkich ludzi.

Po upalnym dniu nad Hrubieszowem przeszła krótka, lecz intensywna burza. Fotki pokazują połamane drzewo przy ul. Piłsudskiego:

http://www.hrubieszow.info/ph/drz

"Tam było dobrze, jak były drzewa. Nie ma teraz drzewek, to będzie plaża" - tak pewien mężczyzna ocenił budowę Deptaka Miejskiego w Hrubieszowie. Więcej wypowiedzi mieszkańców naszego miasta na temat rewitalizacji usłyszysz w 13 wydaniu WIADOMOŚCI Hrubieszów TV.

Teren ten przeszedł ostatnio małą rewitalizację. Koparki już zniknęły, a my prezentujemy trochę aktualnych fotek z tego miejsca:

http://www.hrubieszow.info/ph/malp

Widowisko można było zobaczyć 1 sierpnia w HDK. Galerię zdjęć znajdziesz pod adresem:

http://www.hrubieszow.info/ph/powst

"Duży problem stanowi odpływ młodzieży. Zauważamy (...) tendencję starzenia się naszych parafian. Młode małżeństwa dzisiaj szukają lepszych perspektyw często poza granicami naszego kraju" - mówił ks. Marek Giergiel, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie.

Kaskaderzy na motorach w kuli śmierci, iluzjoniści czy gimnastycy - to tylko niektórzy artyści cyrkowi, których będzie można zobaczyć w naszym mieście już 4 sierpnia. 

Zawody wędkarskie, koncerty muzyczne, konkursy i zabawy - tak świętowano w Mirczu tradycyjne "Święto Suma".

Świeże zdjęcia znajdziesz w dziale fotorelacje:

http://www.hrubieszow.info/ph/ludn

Sztangistka Unii Hrubieszów przywiozła brązowy medal z ME w Tel Awiwie; teraz jednak jej start w listopadowych zawodach w Kazachstanie stoi pod znakiem zapytania...

Sprawdź, które lubelskie kąpieliska nadają się do kąpieli wg danych inspektora sanitarnego.

Uczestnicy pleneru zmierzyli się z tematem niepowtarzalnego piękna krajobrazu nadbużańskiego.

Warsztaty dla kobiet o zaniżonym poczuciu własnej wartości czy festiwal piosenki kiczowej - takie i inne pomysły mają być wprowadzone w życie przez HDK.

Jesień Plastyczna to coroczna konfrontacja prac z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku i tkaniny artystycznej . 

 

Amazonki przywitała osobiście marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz.

Zaproszenie na widowisko z okazji 70-tej rocznicy Powstania Warszawskiego.

Międzynarodowy Festiwal Kultury Antycznej Gotania 2014 - reportaż przygotowany przez wschodnia.tv. Link do video:

http://www.wschodnia.tv/8-wydarzenia/1711-miedzynarodowy-festiwal-kultur...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mammografia trwa jedynie kilka minut, a pozwala na wykrycie zmian nowotworowych we wczesnym stadium ich rozwoju, co umożliwia wyleczenie.

 

Odwiedziliśmy wieżę widokową w Gródku. Lunety nadal nie działają, ale w słoneczny dzień widok na dolinę i tak jest niesamowity.

Strony