Jesteś tutaj

III sesja Rady Miasta Hrubieszowa przebiegła w świątecznej atmosferze. Wiadomo już, ile będzie zarabiał burmistrz Hrubieszowa. 

Zespół "Rapu Wschodnia Strona" tworzą muzycy pochodzący z Hrubieszowa. Wydanie nowej płyty jest już dopięte na ostatni guzik - wiadomo już, który projekt okładki płyty wygrał w głosowaniu.

Koncert zespołu "ONI" oraz pokaz sztucznych ogni - to najważniejsze punkty programu imprezy w Hrubieszowie.

Uczniowie zaprezentowali cztery scenki. Każda z nich miała swoje przesłanie.

Bliskość przejść granicznych powoduje, że wiele spośród miejscowych osób znalazło zatrudnienie w służbie celnej, straży granicznej oraz obsłudze.

Na konkurs wpłynęły 262 prace nadesłane z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych i kół plastycznych.

W konkursie wzięto pod uwagę 23 świetlice z terenu Gminy Hrubieszów - najlepsza okazała się świetlica w Czumowie.

" W imieniu mieszkańców „KRESU” dziękuję uczniom (...) i ich rodzicom za przekazanie produktów żywnościowych, środków czystości i odzieży osobom przebywającym w ośrodku."

Ponad 978 kg żywności zebrano dzięki pomocy mieszkańców Hrubieszowa i okolic. Wszystkie dary trafią do rąk ubogich dzieci i młodzieży.

Używane laptopy w bardzo niskich cenach, pełen serwis i naprawa komputerów - to wszystko oferuje sklep Lux - Komp w Hrubieszowie.

Na koncert zapraszają Hrubieszowski Dom Kultury oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej.

Zabawa do białego rana z zespołem BRUNO - zobacz, jakie jeszcze atrakcje przewidziano w programie imprezy.

Przejrzyj aktualne oferty zatrudnienia z Urzędu Pracy.

Przez dłuższy czas na wieży widokowej w Gródku nie było obu lunet. Wymagały naprawy. Teraz jedna z nich wróciła na swoje miejsce. Oczywiście sprawna.

Hrubieszów krzywym okiem - przeczytaj, jak nasze miasto opisano w Nonsensopedii, internetowej encyklopedii humoru.

Zbliża się 23. Finał WOŚP. Potrzebni są ochotnicy do przeprowadzenia kwesty na terenie Hrubieszowa.

Masz 10 - 16 lat? Jeśli tak, to możesz wziąć udział w turnieju organizowanym przez "Słoneczko".

"11 grudnia br. odbył się w naszej szkole turniej matematyczny. Miał on wyłonić ucznia najlepiej znającego matematykę, znajomość której przydaje się również w życiu codziennym."

Hotel Jagiełło zaprasza na Bal Sylwetrowy 2014/2015. Zobacz szczegóły.

Spotkania odbywają się co tydzień w Trzeszczanach. Każdy może przyjść i zaprezentować własną twórczość. Można również poćwiczyć wykonywanie artystycznych zdjęć pod okiem fotografa Marka Rysia.

Grafik dyżurów ma umożliwić mieszkańcom naszego powiatu zakup leków w nocy, niedziele oraz święta.

Kaczki pływające po kanale Ulga - zdjęcia zostały zrobione 12 grudnia 2014 r.

 - To zaufanie, którym obdarzyli mnie mieszkańcy Hrubieszowa zobowiązuje mnie do tego, żeby być burmistrzem wszystkich mieszkańców miasta Hrubieszowa i przekonać do siebie tych wszystkich, którzy być może nie obdarzyli mnie tym zaufaniem - mówił burmistrz Tomasz Zając podczas II sesji Rady Miasta Hrubieszowa.

Jak modnie zaaranżować własne mieszkanie? Jakie rodzaje oświetlenia powinny się znaleźć w pokoju dziecięcym? Odpowiedzi na te i inne pytania można było usłyszeć podczas Wieczoru Aranżacji Wnętrz w hrubieszowskim salonie HEBAN.

Ambicją twórców portalu jest stworzenie największej, a także najbardziej popularnej bazy ogłoszeń hobbystycznych w Polsce.

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na kiermasz - ozdoby będzie można kupić do 20 grudnia br.

Pogoda w naszym województwie nie zapowiada się najlepiej. W ciągu kilku dni czeka nas największy spadek ciśnienia w tym sezonie. Pojawią się też duże wichury.

Ks. proboszcz Wiesław Oleszek wyjaśniał, jakie znaczenie ma odpust w życiu katolika.

Cały dochód ze sprzedaży tych ozdób będzie przeznaczony na rzecz osób niepełnosprawnych.

9 grudnia br. Tomasz Zając złożył ślubowanie i został zaprzysiężony na burmistrza Hrubieszowa. Uroczystość odbyła się podczas II sesji Rady Miasta. 

Zobacz, jakie jeszcze ciekawostki na temat Hrubieszowa można przeczytać w artykule opublikowanym przez wschodnia.tv. Niektóre są oczywiście pisane z przymrużeniem oka.

Dosłownie kilka minut po opublikowaniu na hrubieszow.info artykułu zachęcającego do lajkowania profilu zespołu Rapu Wschodnia Strona udało się osiągnąć 1000 "lajków". Dziękujemy naszym czytelnikom, bo wszyscy czekaliśmy niecierpliwie na tę piosenkę.

Długo wyczekiwana piosenka o zapiekankach u Szkaleja będzie opublikowana, jak tylko profil fb Rapu Wschodnia Strona osiągnie 1000 polubień.

Uczeń z Hrubieszowa zakwalifikował się do II etapu konkursu matematycznego.

 

Ile rolek tapety trzeba zużyć do tapetowania ścian, znając kilka innych informacji na temat planowanej pracy? Takie zadania postawiono przed uczniami w turnieju "Złotej Kielni".

Stowarzyszenie Edukacyjne "Razem" w Hrubieszowie dziękuje za przekazane dary.

Obrona Terytorialna Województwa Lubelskiego prowadzi intensywne szkolenia ochotników.

Organizatorem konkursu było Towarzystwo Fotograficzne Ziemi Hrubieszowskiej.

Malarstwo Andrzeja Stanisława Jędruszczaka to temat wystawy, którą można obejrzeć w Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie. 

Kolejne Porady Mrówki: tym razem pokaz zorganizowała firma URSA. 

Plakaty informujące o akcji otrzymało 10 000 szkół oraz 3 000 mediów. 

Ubogie dzieci z Hrubieszowa, okolic oraz z Ukrainy dostaną świąteczne paczki. Potrzebni są jednak wolontariusze do pomocy.

Pierwsza sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego za nami. Wybrano Marszałka oraz resztę Zarządu.

"XXXVI Plener Malarski Horyniec 2014" - taki jest tytuł wystawy, którą można obejrzeć w HDK.

Oszczędności dotyczą programu, w ramach którego przebudowywana jest droga powiatowa Hrubieszów - Kryłów - Dołhobyczów - Granica Państwa. 

"Hrubcio i jego miasto" to komiks o dużej wartości edukacyjnej. 

Wybory zakończone, więc nowo wybrani radni przystąpili do pracy. 

Z nieoficjalnych danych wynika, że Tomasz Zając uzyskał 2 razy więcej głosów niż Marek Poznański.

Turniej zorganizowano w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Jeśli wierzyć zapewnieniom PKW, to nowego burmistrza Hrubieszowa poznamy już w poniedziałek. Pamietajmy jednak, że użyty będzie ten sam system informatyczny, który 2 tygodnie temu po prostu nie zadziałał.

II tura wyborów coraz bliżej. Marek Poznański spotkał się z mieszkańcami Hrubieszowa w budynku Starostwa Powiatowego.

Stowarzyszenie Edukacyjne "Razem" w Hrubieszowie i Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy pod opieką księdza dziekana Andrzeja Puzona zapraszają do udziału w zbiórce żywności, kweście i odzieży dla potrzebujących w Hrubieszowie i na Ukrainie.

Turniej piłki nożnej, wizyta Gotów z Masłomęcza czy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej - to tylko niektóre elementy programu imprezy charytatywnej Szlachetnej Paczki.

Pierwsza sesja nowej Rady Powiatu zakończona - zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Ścieżka znajduje się przy ul. Żeromskiego. Zobacz galerię zdjęć.

Centrum Kultury Filmowej Stylowy oraz ogród zoologiczny to 2 często odwiedzane przez hrubieszowian miejsca w Zamościu.

II miejsce  w konkursie zajęła Anna Romanowska - uczennica Zespołu Szkół nr 1.

W czasie spektaklu padły ważne pytania dotyczące istnienia Boga i próba wyjaśnienia skąd bierze się zło, tak szeroko i współcześnie się manifestujące.

Szkoła otrzymała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.

Na tych ironicznych obrazkach czasami pojawia się również nasze miasto. Zebraliśmy kilka takich przykładowych demotywatorów.

Strony