Jesteś tutaj

Wspólne spędzenie czasu z dobrym filmem i w doborowym towarzystwie - HDK zaprasza na cykl spotkań poświęconych filmom.

14 października br. mieszkanka Hrubieszowa Janina Czuż obchodziła swoje setne urodziny.

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców podregionu Gotania - chętni mogą zgłaszać się do 30 października br.

Ścieżka rowerowa powstaje przy ul. Żeromskiego. Zobacz galerię zdjęć zrobionych 22 października br.

Redaktor naczelny "Lubelskiego Gościa Niedzielnego" poprowadził warsztaty dziennikarskie dla uczniów hrubieszowskich szkół. 

 

Talent, wiek, wygląd ani płeć nie mają znaczenia. Tu liczy się show! HDK zaprasza na Festiwal Piosenki Kiczowej.

Warsztaty rzeźbiarskie dla młodzieży od 11 roku życia - zajęcia poprowadzi Robert Grylak.

Przejrzyj aktualne oferty zatrudnienia z Urzędu Pracy.

Przy ul. Ludnej powstają budki handlowe - zobacz obecny stan robót oraz wizualizację wyglądu rynku po ukończeniu prac.

Po 2 miesiącach znowu pstryknęliśmy parę fotek ulicy Plac Staszica - zobacz, w jakim stopniu prace budowlane posunęły się do przodu.

Hotel Jagiełło zaprasza na zabawę andrzejkową - już 22 listopada 2014 r. Na imprezie wystąpi zespół MAYER HOUSE.

Teledysk do piosenki nakręcono w Hrubieszowie - zobacz nowe dzieło grupy Rapu Wschodnia Strona pt. "Lokalny Patriota".

Terapia Integracji Sensorycznej opiera się na ruchu i potrzebna jest do niej odpowiednio wyposażona sala ćwiczeń. Zobacz, jak wygląda takie pomieszczenie w Hrubieszowie.

Przeczytaj, jakie rezultaty przyniosła jesienna zbiórka żywności dla potrzebujących w Hrubieszowie.

Jakie są przyczyny trudności w nauce czytania i pisania? Jakie metody nauczania są najskuteczniejsze? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w publikacjach, które dostępne są w hrubieszowskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

 - Szkoła jest drugim miejscem, zaraz po domu, gdzie kształtują się charaktery młodych obywateli - w ten sposób burmistrz Tadeusz Garaj uzasadniał, dlaczego warto inwestować w edukację młodzieży.

Kopiowanie dzieł wielkich mistrzów to "nauka postrzegania świata poprzez pryzmat uczuć, emocji twórców na przestrzeni historii." 

Międzynarodowy Dzień Białej Laski jest świętem osób niewidomych i niedowidzących. Zobacz, jak obchodzono to szczególne święto w Hrubieszowie.

Nowy "Witacz" przywita gości i pożegna wyjeżdżających z miasta. Zobacz fotki.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie bierze udział w akcji "pekaes pomaga", dzięki czemu ma szansę na wygranie remontu. Każdy może zagłosować na Biliotekę i zwiększyć jej szanse na wygraną.

Obejrzyj start na motoparalotni w Hrubieszowie oraz video z wycieczki za miasto.

Zobacz zdjęcia ze szczególnych warsztatów, które odbyły się 10 pażdziernika 2014 r. w HDK. 

Prace na cmentarzu ewangelickim w Cycowie to akcja zorganizowana przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka. Poszukiwani są wolontariusze.

W nowoczesnym budynku będą odbywać się sesje Rady Gminy, różne imprezy, spotkania i konferencje. Obejrzyj fotki z budowy Ośrodka.

Wykonanie platformy dla niepełnosprawnych w budynku Urzędu Miasta czy emisja obligacji komunalnych na oświatę - to tylko niektóre tematy poruszane podczas LX sesji Rady Miasta Hrubieszowa.

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Poradni zbiegnie się w czasie z Świętem Edukacji Narodowej. 

Jakie korzyści przyniosło nam przystąpienie do Unii Europejskiej? Zobacz film nakręcony przez uczennice hrubieszowskiego Staszica.

Wszystkich zainteresowanych publicystyką i mediami zapraszamy na warsztaty dziennikarskie "Media w praktyce".

Hrubieszowskie Disco Polo podbija całą Polskę i nie chodzi tylko o zwycięstwa naszych wykonawców w turniejach Polo TV. Tym razem jedna z "lokalnych" piosenek została uznana za wyjątkowo kuriozalną.

Zobacz znanych polskich aktorów na deskach Hrubieszowskiego Domu Kultury!

Rada Miejska zgodziła się na dofinansowanie platformy dla niepełnosprawnych. Specjalna winda będzie zamontowana w budynku, w którym znajdują się Starostwo i Urząd Miasta. 

Uczniowie klas II-III Szkoły Przysposabiającej Do Pracy wraz z wychowawcą udali się z wizytą do Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wycieczka miała miejsce 1 października 2014 r.

 

11 października 2014 r. odbędą się eliminacje do XV Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. Zapraszani są seniorzy z powiatów: Hrubieszów i Tomaszów Lubelski.

Cover piosenki Grzegorza Skawińskiego - wykonuje zespół Strych z Hrubieszowa.

Warsztaty odbędą się 10 października 2014 r. w HDK o godzinie 12.

Unia Hrubieszów rozgromiła Spartę Wożuczyn 2:0 i tym sposobem nadal utrzymuje się na czołowej pozycji w tabeli Klasy Okręgowej Seniorów.

Do konkursu zgłosiły się 44 kandydatki. Wygrała Klaudia Silezin-Dąbrowska. Zobacz materiał przygotowany przez Zamość TV.

Występy lokalnych kapeli oraz poczęstunek grochówką strażacką to tylko niektóre elementy uroczystości, która miała upamiętniać jubileusz 100-lecia Jednostki.

W imieniu Zarządu Powiatowego i Koła Miejskiego PSL oświadczamy, że kandydatem PSL na Burmistrza Miasta Hrubieszowa jest Pan Tomasz Ożóg zamieszkały w Hrubieszowie, obecnie Sekretarz Powiatu Hrubieszowskiego.

Poseł z Hrubieszowa wypowiedział się na ten temat w materiale Tvn24. 

Przeprawa przez błoto, przeskoki przez bele z sianem i czołganie się pod zasiekami - uczestnicy Biegu mieli liczne przeszkody do pokonania.

Oba zespoły będą gościć na XIX Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego.

Marcin Wroński, pisarz dwukrotnie nagrodzony na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, zawitał do Hrubieszowa. Zobacz fotki.

Projektowanie stron www, samodzielny księgowy czy sadownictwo - szkolenia przygotowujące do wykonywania tych oraz innych zawodów odbędą się w najblizszym czasie w Hrubieszowie.

Tematem przewodnim teogorocznej edycji Dni Ubezpieczonego jest subkonto. 

Publikujemy skład Powiatowej Komisji Wyborczej w Hrubieszowie oraz plan dyżurów Miejskiej Komisji Wyborczej w Hrubieszowie.

Konkurs przeznaczony jest dla zespołów śpiewaczych, solistów i duetów z powiatu hrubieszowskiego oraz z powiatów z nim sąsiadujących.

Hrubieszowscy rowerzyści tym razem wybiorą się na trasę Hrubieszów - Gozdów - Hrubieszów.

Jak występ w programie Disco Star zmienił życie muzyków z zespołu Sonic? Zobacz wywiad z hrubieszowskimi gwiazdami Disco Polo.

Województwo lubelskie jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o ilość azbestu przypadającą na jednego mieszkańca. W związku z tym powstał specjalny projekt, który ma pomóc odpowiednio gospodarować niebezpiecznymi odpadami.

Konkursy, upominki, kolorowe światła i Zumba Fitness - to wszystko już 5 października w Kryłowie. Wejście za darmo.

Jeden z odcinków programu "Z wędką po Polsce" nakręcono w pobliżu ruin zamku w Kryłowie. Zobacz, co złowili bohaterowie programu.

Wykonanie platformy dla osób niepełnosprawnych w budynku biurowym przy ul. H. Dobrzańskiego "Hubala" 1 - projekty tej i kilku innych uchwał będą rozpatrywane podczas nadchodzącej sesji Rady Miejskiej.

Zobacz, jak Hrubieszów obchodził Dzień Podziemnego Państwa Polskiego. Video opublikowała Hrubieszow TV.

Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace powiązane z rewitalizacją Śródmieścia. Odwiedziliśmy ulicę Staszica, Prostą, Ludną oraz Rynek.

Czy lata 1970 - 1985 odegrały ważną rolę w historii hrubieszowskiej lekkoatletyki? - Niektóre lokalne rekordy ustanowione w latach 1970 - 1985 przetrwały do dzisiaj - mówił pomysłodawca całego przedsięwzięcia Mirosław Dąbrowski. Na wystawie można obejrzeć zestawienie tychże rekordów.

"Jeśli widzimy ten ogrom samochodów, które tutaj parkują, a to są Wasi klienci, to za kilka tygodni (...) nie będą mogli tutaj parkować" 

Chociaż wcześniej była tutaj restauracja Colltura, to jednak hrubieszowianie często nazywali to miejsce "czekoladą". Z tego właśnie powodu nowa kawiarnia nazywa się "Czekoladka".

"Oni byli potęgą hrubieszowskiej lekkoatletyki w latach 1970 - 1985" - wystawę pod takim tytułem będzie można oglądać w naszym Starostwie Powiatowym. 

 "Mamy coraz mniej pozostałości po dawnym wielokulturowym Hrubieszowie. Jako miasto niespecjalnie bogate, budowany był z materiałów niespecjalnie trwałych. Wielkie podziękowania należą się tym, którzy aktywnie działają, by ratować dawny Hrubieszów od zapomnienia".

Strony